Monday, February 26, 2024
spot_img

Latest Posts

Nga Pendarovski deri tek Krenar Lloga, cili është më i ndjekur në Facebook

Shkup, 24 nëntor – Rrjetet sociale tashmë janë bërë thuajse burim i vetëm i postimit të aktiviteteve nga ana e funksionarëve të lartë qeveritar të cilët ju servojnë qytetarëve postime nga më të ndryshmet nga aktivitetet që po marrin pjesë dhe të njejtët i promovojnë, shkruan Zhurnal.mk.

Disa me përvojë më të gjatë në politikë e disa më të pak, disa më të dhënë ndaj rrjeteve sociale e disa më pak, e madje ka prej tyre as as nuk ju figuron emri në Facebook, e arsyen pse vetëm ato e dinë e që kanë vendosur ndoshta aktivitetin e tyre të promovojnë përmes formave të ndryshme qoftë në faqet e institucionit ku punojnë ose të ngjajshme.

Kërkime të ngjashme janë bërë shpesh por deri në këtë fundvit Agjencia e lajmeve Zhurnal po ju sjell një tjetër pasqyrë se kush prej funksionarëve të lartë nga sa ndjekës ndiqet.

Në listë e kemi përfshirë të parin e shtetit presidentin Pendarovski, kryeministrin Kovaçevski dhe ministrat e tij si dhe kryetarët e partive politike shqiptare. Se cili është më i ndjekuri shikoni në vazhdim:

Presidenti i vendit:
Stevo Pendarovski me 101 mijë ndjekës

Kryetarët e partive politike:
Ali Ahmeti me 101 mijë ndjekës
Menduh Thaçi (nuk rezulton në Facebook edhe pse ka pasur faqe)
Arben Taravari me 28 mijë ndjekës
Izet Mexhiti me 39 mijë ndjekës
Bilall Kasami me 44 mijë ndjekës
Afrim Gashi me 39 mijë ndjekës
Skender Rexhepi Zejd me 8.2 mijë ndjekës
Hysni Ismaili me 4.2 mijë ndjekës
Arjanit Hoxha me 12 mijë ndjekës

Kryeministri dhe ministrat:
Dimitar Kovaçevski me 50 mijë ndjekës
Artan Grubi me 45 mijë ndjekës
Fatmir Bytyqi me 17 mijë ndjekës
Slavica Gërkovska me 1.6 mijë ndjekës
Bojan Mariçiq me 12 mijë ndjekës
Oliver Spasovski me 79 mijë ndjekës
Kreshnik Bekteshi me 23 mijë ndjekës
Risto Penov (nuk ka faqe)
Bujar Osmani me 39 mijë ndjekës
Fatmir Besimi me 4.6 mijë ndjekës
Blagoj Boçvarski me 15 mijë ndjekës
Lupço Nikollovski me 47 mijë ndjekës
Jeton Shaqiri me 14 mijë ndjekës
Slavjanka Petrovska me 10 mijë ndjekës
Jovanka Trençevska me 6.6 mijë ndjekës
Bisera Kostadinovska Stojçevska me 8.2 mijë ndjekës
Kaja Shukova me 1.3 mijë ndjekës
Azir Aliu me 1.4 mijë ndjekës
Fatmir Mexhiti me 3.4 mijë ndjekës
Krenar Lloga me 5.7 mijë ndjekës

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss