Friday, August 19, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Një eksplorues zbulon “një varrezë misterioze” të makinave klasike në një fshat skocez – sjell disa fotografi nga atje

Një eksplorues ka zbuluar një koleksion misterioz të makinave klasike vetëm rreth 50 kilometra larg Edinburgut, Skoci.

Sipas mediave të huaja, aty ai ka zbuluar “një thesar të madh makinash” të cilat që nga gjashtëdhjetë vjet më parë tani po lihen të ndryshken.

Klasikët britanikë si Jaguar dhe Austin përbëjnë shumicën e automjeteve në këtë vend.

Besohet se makinat klasike u mblodhën nga një entuziast i panjohur i Jaguar.

Imazhet janë marrë nga eksploruesi urban Grant Vincent gjatë udhëtimeve të tij në Skoci.

“Të gjitha makinat, të mbushura me bar, ferra dhe barërat e këqija ishin të gjitha shumë interesante dhe unike”, tha ai.

“Por gjetja kryesore për mua ishte rrënoja e makinës që dukej se ishte në një aksident të rëndë. Më pëlqeu veçanërisht ta fotografoja atë”.

“Shumica e makinave ishin shumë të vjetra, do të thosha midis 40 dhe 60 vjeç”.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.