Friday, August 19, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Një orë pritje për hyrje dhe dalje nga vendi

Shkup, 12 Korrik – Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se në vendkalimin kufitar Tabanoc për hyrje në vend pritet deri në një orë.

“Për shkak të rritjes së intensitetit të automjeteve në vendkalimin kufitar Tabanoc për hyrje në Maqedoni pritet rreth një orë. Në vendkalimin kufitar Bogorodicë koha e pritjes për dalje nga vendi është rreth 30 minuta.

Në vendkalimet tjera kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi”, njoftojnë nga LAMM.

Nga atje u bëjnë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.