Sunday, August 14, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Osmani nesër në Sofje, do të nënshkruajë protokollin me Bullgarinë

Shkup, 16 Korrik – Protokolli dypalësh ndërmjet Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Bullgarisë do të nënshkruhet nesër në Sofje, njoftoi MPJ e Maqedonisë në një konferencë të sotme në mbrëmje.

Në të njëjtën kohë do të mbahet edhe mbledhja e dytë e komisionit të përzier ndërqeveritar të dy vendeve, i cili do të fillojë në orën nëntë me kohën e Maqedonisë dhe mirëmbajtja është në përputhje me nenin 12 të Marrëveshjes së Fqinjësisë së Mirë të vitit 2017. MPJ e Maqedonisë njoftoi se protokolli do të bëhet publik menjëherë pas nënshkrimit të tij.

Me nënshkrimin e protokollit nga ministrat e Punëve të Jashtme të dy vendeve, Bujar Osmani dhe Teodora Gencovska, hapet rruga për mbajtjen e konferencës së parë politike ndërqeveritare të Maqedonisë dhe BE-së.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.