Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Pas aksidentit të tmerrshëm, vdes legjenda e Kolumbisë dhe Real Madridit

Ish-lojtari i Kolumbisë dhe i Real Madridit, Freddy Rincon ka ndërruar jetë në moshën 55-vjeçare në Cali të Kolumbisë.

Të hënën dolën raporte se Rincon ishte përfshirë në një aksident automobilistik midis automjetit të tij dhe një autobusi.

Ai u dërgua në spital dhe u pranua në një operacion urgjent menjëherë pas aksidentit.

Megjithatë, pasi kaloi tre ditë duke luftuar për jetën e tij në një repart të kujdesit intensiv, Rincon ndërroi jetë në orët e vona të mërkurës mbrëma.

Sipas gazetës Marca, ai i ishte nënshtruar një operacioni të madh në tru në një përpjekje për të shpëtuar jetën e tij, por nuk ishte në gjendje të kalonte me sukses operacionin.

Të tjerë që ishin me të në automjet u lënduan me shumë plagë gjithashtu nga përplasja, por duket se janë në gjendje stabile.

Rincon luajti futboll profesionist për një total prej 18 vitesh në Brazil, Kolumbi, Itali dhe Spanjë, duke përfshirë një sezon me Real Madridin.

Ai zhvilloi 84 ndeshje për Kolumbinë dhe luajti në tre Kupa të Botës radhazi në 1990, 1994 dhe 1998.

Federata Kolumbiane e Futbollit ishte ndër të parat që vajtuan për vdekjen e tij, ndërsa më vonë shumë klube dhe FIFA reaguan me postime për të.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.