Thursday, November 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Pas Zaevit edhe Shekerinska kthehet në politikbërjen aktive të LSDM-së

Shkup, 4 tetor – Në ekipin e sapoformuar strategjik të LSDM-së, lideri i partisë Dimitar Kovaçevski ka ulur javën e kaluar në të njëjtën tavolinë ish kryeministrin dhe kryetarin partiak Zoran Zaev, Mile Zeçeviqin, Oliver Spasovskin, në kohën kur qarkullonin informacione dhe pohime të shumta për dallime dhe mosmarrëveshje të mëdha në LSDM, në radhë të parë në mes të tanishëm dhe të dikurshëm. udhëheqja e partisë.

Siç thonë burime të larta partiake, ideja për krijimin e një organi të tillë partiak ka qenë shumë kohë më parë. Në këtë ekip do të jetë edhe ish zv/kryetarja e partisë Radmila Shekerinska, së bashku me disa zyrtarë të kryesisë aktuale – Sanja Llukarevska, Stefan Bogoev, Andrej Petrov, Fatmir Bytyqi, transmeton Zhurnal

Ndryshe, Shekerinska ishte nënkryetare e LSDM-së pasi Zaev u bë kryetar partie në vitin 2013, por në vitin 2021 vendosi të largohej, duke shprehur mospajtime me mënyrën e qeverisjes së LSDM-së, e cila, siç tha ajo, nuk ka mësuar nga disa gabime.  Me ndryshimet e lidershipit pas zgjedhjeve lokale të po atij viti, kur Kovaçevski u bë kryetar i ri i partisë dhe kryeministër, Sheqerinska u zgjodh nënkryetare e Partisë së Socialistëve Evropianë me propozim të LSDM-së./Zhurnal

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss