Monday, December 11, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Pasojat e rrëzimit të helikopterit në afërsi të Kievit, publikohen pamjet e reja që shfaqin fluturaken e shkatërruar duke u djegur

Janë publikuar pamje të reja nga rrëzimi i helikopterit në qytetin ukrainas Brovary në afërsi të Kievit.

Nga rrëzimi i helikopterit humbi jetën ministri i Punëve të Brendshme i Ukrainës, si dhe zyrtarë tjerë të kësaj ministrie, shkruan “The Sun”.

Në anën tjetër policia ka njoftuar se nga kjo tragjedi kanë humbur jetën 14 persona, përfshirë tre fëmijë, për faktin se helikopteri u rrëzua në afërsi të një kopshti të fëmijëve.

Fillimisht është raportuar se ishte mjegulla që ia pamundësoi pilotit të sheh mirë, dhe si pasojë erdhi deri te rrëzimi.

E presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, ka bërë të ditur se ka autorizuar të gjitha organet kompetente për të hetuar rastin.

Në video shihet e tërë zona e përfshirë në zjarr ku ka ndodhur rrëzimi, si dhe helikopteri që vazhdonte të digjej.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss