Saturday, June 25, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Pendarovski, Mickoskit: Pa opozitën Kuvendi kurrë nuk ka pasur dy të tretat

Shkup, 21 Qershor – Presidenti Stevo Pendarovski njofton se sot ka biseduar me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski për situatën aktuale politike dhe kontestin me Bullgarinë.

“Më pyeti, kemi pasur një diskutim të gjatë për këto tema. I thashë qëndrimin tim, më pyeti nëse kisha informacion dhe çfarë, i tregova ato që di. Qëndrimi im është që nëse tashmë po shkojmë drejt ndryshimit të Kushtetutës dhe kjo kërkon dy të tretat, është mirë që opozita të thotë se çfarë mendon.

Asnjëherë nuk ka pasur dy të tretat në Kuvend në vend pa opozitë, kushdo qoftë në pushtet. Opozita duhet të thotë fjalën e saj. Qeveritë negociojnë. Është një ide shumë e mirë që opozita të thotë atë që mendon që në fillim”, tha Pendarovski në emisionin “24 Analiza”.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.