Sunday, August 14, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Përfundojnë operacionet e testimit të raketave në lindje të Tajvanit

Të enjten pasdite Ushtria Çlirimtare Popullore lëshoi në ujërat në lindje të Tajvanit disa raketa balistike, që goditën të gjitha objektivat me saktësi, bëri të ditur koloneli i lartë Shi Yi, zëdhënës i Komandës së Zonës Lindore.

Shi tha se forcat raketore në pika të shumta në pjesën kontinentale lëshuan disa lloje raketash me mbushje konvencionale në ujërat e përcaktuara në brigjet lindore të Tajvanit.

Stërvitjet testuan aftësitë e forcave raketore për të kryer sulme të sakta dhe detyrat e moslejimit të hyrjes në zonë, vuri në dukje ai, duke shtuar se operacionet e testimit të raketave kishin përfunduar dhe hapësira ajrore e ujërat përkatëse ishin rihapur për përdorim civil.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.