Monday, February 26, 2024
spot_img

Latest Posts

Policia konfiskon para false në Lipjan dhe Vushtrri

Policia e Kosovës është duke vazhduar me konfiskimin e parave false, të cilat janë duke qarkulluar në treg.

Në 24-orët e fundit, policia ka konfiskuar para false në Lipjan dhe Vushtrri, transmeton Telegrafi.

“Sheshi Adem Jashari, Lipjan 04.12.2023-14:40. Ankuesja femër kosovare, zyrtare e bankës, ka raportuar se një klient ka deponuar në bankë 181 monedha të metalta nga dy (2) €, që dyshohet të jenë të falsifikuara. Njësiti i hetimeve në vendin e ngjarjes ka sekuestruar monedhat e dyshuara”, njofton policia.

Ndërsa, rasti tjetër ka ndodhur në Vushtrri.

“Rr. Ismail Qemali, Vushtrri 01.12.2023-16:30. Me datë 04.12.2023 ankuesja femër kosovare zyrtare e bankës, ka raportuar se gjatë deponimit të pazarit ditor të një biznesi nga dëshmitari mashkull kosovar, janë hasur 314×2 € dhe 2×1 €, që dyshohet të jenë të falsifikuara. Monedhat e dyshuara janë konfiskuar për ekzaminime të mëtejshme”.

Rastet vazhdojnë të hetohen nga policia.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss