Sunday, August 14, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Porsche zbulon imazhet e prototipit të kabrioletit nga Cayenne

Porsche këtë vit feston ditëlindjen e 20-të të modelit Cayenne, kurse ekipi i tyre me këtë rast ka zbuluar imazhet e prototipit unik.

Fjala është për versionin kabriolet nga gjenerata e parë e Cayenne, që do të duhej të shfaqej në treg të njëjtën kohë kur edhe Nissan Murano CrossCabriolet do të prezantohet.

Nga Porsche thonë se kanë filluar të mendojnë për stile tjera të Cayenne, jo larg pasi që modeli arriti në treg në vitin 2002.

Aty janë shqyrtuar tri opsione, coupe, model më i madh me tre rreshta të ulëseve dhe kabrioleti.

Megjithatë, Porsche ka hequr dorë nga kabrioleti dhe solli Package Function Model, të cilit iu prezantuan fotografitë.

Kulmi i butë mundet në mënyrë manuale të paloset, por Porsche ka zhvilluar mekanizmin për kulmin elektronik.

Janë bërë edhe simulime kompjuterike, që tregojnë se si do të hapej paneli për t’i ofruar hapësirë të mjaftueshme kulmit.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.