Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Qeni luan për herë të parë pas disa vitesh qëndrimi në kafaz, shikoni videon emocionuese

Përdoruesit e TikTok janë prekur nga një video e dy qenve duke luajtur për herë të parë pasi u shpëtua nga një laborator ku ajo ishte një nga kafshët testuese.

Videoja u shpërnda në platformë nga vullnetarë të “Projektit të Lirisë” dhe iu dërgua atyre nga kujdestari ku po qëndron aktualisht e vogla Amy.

Në video janë dy qen dhe Amy është ajo me qime shumë më të zeza në shpinë. Në përshkrimin e videos, ata shkruan se “kjo mund të duket si një video e zakonshme e dy qenve duke luajtur, por është shumë më tepër se kaq. Amy nuk ka luajtur kurrë më parë deri në këtë moment, pasi ajo e ka kaluar jetën e saj të mbyllur në një dhomë të vogël. Kafazi. Nëna e saj birësuese filmoi këtë moment të mrekullueshëm video për ta ndarë me ju!”

Shumë në komente theksuan se sa shumë i preku videoja, por edhe se u vjen keq që ende po bëhen teste mbi këto kafshë.

“Kjo ma ngrohu zemrën”, “Ajo mezi priste të luante, faleminderit që e ndihmove”, “Unë kam një beagle dhe ata janë qen të mrekullueshëm. E urrej që ata ende po testohen”, “Amy më në fund po jeton jeta që meriton.Paç fat”, “Kjo është e bukur”, “Më mbushet zemra kur shoh që ka ende njerëz që kujdesen”, janë disa nga komentet.

@beaglefreedom

This may look like an ordinary video of two beagles playing, but it is much more than that. Amy had never played before until this very moment, as she spent her life confined to a small cage. Her foster mom captured this incredible moment on video to share with you! #dog #dogs #doggo #beagle #beagles #beaglelife #beaglelove #beaglesoftiktok #playtime #cute #wholesome #dogrescue #rescuedog #dogrescuer #fyp #foryou #viral

♬ original sound – NOFEELINGS. – NOFEELINGS.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss