Monday, December 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Qeveria ngrin çmimin e drurit dhe peletëve

Shkup, 2 nëntor – Qeveria në seancën e sotme ka sjellë vendim për përcaktimin e çmimeve më të larta në tregëtinë me pakicë të drurit për ngrohje dhe peletëve, informon Zhurnal.

Sipas vendimit, çmimi më i lartë i drurit të ahut caktohet 4500 denar ndërsa i dushkut 6429 denarë për m3.

Çmimi më i lartë i peletëve caktohet 27 denarë për një kilogram. Në këtë çmim përfshihet TVSH-ja dhe transporti.

Këto çmime vlejnë deri më 31 dhjetor të këtij viti./Zhurnal.mk

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.