Monday, February 26, 2024
spot_img

Latest Posts

Raketat ruse godasin Kievin në natën e Vitit të Ri, një i vrarë dhe tetë të plagosur

Rusia kreu sulme me raketa në Ukrainë në natën e Vitit të Ri, sipas zyrtarëve ukrainas.

Shpërthimet u raportuan në të gjithë vendin.

Vitali Klitschko, kryetari i bashkisë së Kievit, tha se të paktën një person ishte vrarë dhe tetë ishin plagosur pas një serie shpërthimesh në kryeqytet.

Ai shtoi se një nga të plagosurit nga shpërthimet ishte një gazetar japonez i cili ishte dërguar në spital.

Një hotel në jug të qendrës së qytetit të Kievit u godit dhe një ndërtesë banimi në një lagje tjetër u dëmtua, sipas administratës së qytetit.

Guvernatori i rajonit përreth Kievit, Oleksiy Kuleba, kishte paralajmëruar pak më parë për një sulm të mundshëm raketor, duke shtuar se mbrojtja ajrore në rajon po angazhohej me objektiva.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss