Wednesday, June 29, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Rama flet për zhvendosjen e festivalit “Sunny Hill”

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama sot do të mbaj konferencë për medie.

Rama do të informojë më shumë rreth zhvendosjes së edicionit të sivjetshëm të Festivalit “SunnyHill” në Tiranë.

Konferenca mbahet në ora 11:30, në sallën e konferencave në ndërtesën e vjetër të Komunës.

Festivali “Sunny Hill” nuk do të organizohet në Prishtinë, ka njoftuar ditë më parë Dukagjin Lipa, themelues dhe organizator i këtij festivali. Ai ka thënë se arsyeja e mosmbajtjes së festivalit në Prishtinë është “për shkak të vonesave të shumta të shkaktuara nga mungesa e përgjigjes dhe vendimit përfundimtar për dhënien në shfrytëzim të hapësirës për festivalin”.

Edicioni i tretë i festivalet ishte planifikuar të mbahej në Prishtinë nga 4 deri më 7 gusht 2022. Por, tashmë në këto data i njëjti është zhvendosur në Tiranë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.