Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Rama i dërgon letër Bidenit: Shqipëria qëndron krah SHBA-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka dërguar një letër ngushëllimi presidentit amerikan, Joe Biden lidhur me tre ushtarët e vrarë nga sulmi me dron që goditi bazën ushtarake amerikane.

“Në emër të popullit shqiptar pranoni ngushëllimet tona për Sgt. Ëilliam Rivers, specialisti Kennedy Sanders dhe specialistja Brenna Moffett, tre shpirtra të guximshëm që bënë sakrificën përfundimtare duke mbrojtur lirinë, demokracinë dhe të drejtat e njeriut”, shkruan ai.

Kryeministri Rama thekson se Shqipëria qëndron e pozicionuar krah SHBA.

“Në këto momente të vështira, duhet të jemi të gjithë të bashkuar. Si aleate, Shqipëria qëndron përkrah SHBA-së me solidaritet dhe vendosmëri”, përfundon letra e tij.

Tre ushtarët u vranë më 28 janar 2024, kur një sistem ajror pa pilot në një drejtim goditi njësitë e tyre të strehimit të kontejnerëve pranë kufirit sirian, tha ushtria amerikane.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss