Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Rama në Bruksel, nga darka me Borell te diskutimet për Ballkanin e Hapur, ja çfarë pritet të ndodhë

Kryeministri i vendit Edi Rama ndodhet në Bruksel, ku dhe do të zhvillohet një takim mes liderëve të Ballkanit Perëndimor. Mësohet se pjesë e takimit do të jetë edhe shefi i Diplomacisë Europiane, Josef Borell. Sipas raportimeve, në fokus të bisedave do të jetë çështja e hapjes së negociatave me BE, por edhe Balkani i Hapur.

Mësohet se tradita e organizimit të darkave me liderë nga Ballkani Perëndimor është iniciuar nga ish-kryetarja e Diplomacisë së BE-së, Federica Mogherini, si një mënyrë për të inkurajuar dhe përmirësuar bashkëpunimin brenda rajonit dhe rajonit me BE-në.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.