Friday, February 23, 2024
spot_img

Latest Posts

Rashidi falënderon Taravarin për koalicionin me opozitën

Shkup, 3 shkurt – Rashidi falënderon Taravarin për koalicionin me opozitën

Ndryshimi nuk është frazë boshe, por i njëjti merr kuptim vetëm atëherë kur ata që qeverisin 22 vite përfundimish të shkojnë në opozitë. Rruga e cila sjell ndryshimin është një, e vetme dhe tjetër nuk ka. Kështu shkruan në profilin e tij në Facebook, ish deputeti i ASH-së, Syria Rashidi, ndërsa i ka dhënë mbështetje kryetarit Arben Taravari për të koalicionuar me opozitën.

Madje, Rashidi e falënderon Taravrin që ka vendosur të shkojë bashkë në zgjedhje me opozitën.

Postimi i plotë i Syria Rashidit:

Të nderuar anëtarë dhe mbështetës të Aleancës për Shqiptarët.

Aleanca sivjet i bënë 10 vite që kur ka dalë në skenën politike dhe pavarësisht ngritjeve dhe rënieve të kohëpaskoshme, boshti i sajë moral dhe politik ka qënë, është dhe do të mbesi ndryshimi. Ndryshimi nuk është frazë boshe, por i njëjti merr kuptim vetëm atëherë kur ata që qeverisin 22 vite përfundimish të shkojnë në opozitë. Rruga e cila sjell ndryshimin është një, e vetme dhe tjetër nuk ka.

Faleminderit kryetar Taravari që u përcaktove për atë rrugë. Mbështetja jonë dhe e anëtarësisë së gjërë nuk do të mungojë.

https://www.facebook.com/syrja.rashiti/posts/pfbid02jrV4dcdCLKJFBWm7tPCuuNwEVzPe9bbYYw4zXufhNFAPhi4JxBnULvnHKchbYCh7l

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss