Friday, February 23, 2024
spot_img

Latest Posts

Rayan Cherki në verë i bashkohet klubit nga Liga Premier

Fulham do të përpiqet sërish të transferojë mesfushorin sulmues të Lyonit, Rayan Cherki gjatë verës.

Cottagers e Marco Silvas u përpoqën ta nënshkruanin atë në fund të afatit kalimtar të janarit me një marrëveshje prej 40 milionë eurosh.

Por Cherki, i cili ka të drejtë të luajë për Francën, Italinë ose Algjerinë, nuk mundi të lëvizte në kohë pavarësisht përpjekjeve të vona.

Kështu që Fulham dhe klubi nga Ligue 1 po kërkojnë të bëjnë biznes në verë. 20-vjeçari ka qenë në Lyon që nga viti 2010 pasi u bashkua si fëmijë.

Ai ka shënuar 15 gola në 123 ndeshje, por ai ende nuk e ka arritur objektivin këtë sezon me Lyonin që lufton për mbijetesë në Ligue 1.

Ai u sugjerua për një lëvizje te rivalët e Fulhamit, Chelsea verën e kaluar. Sidoqoftë, një lëvizje dështoi të materializohej pasi Todd Boehly ndoqi një ndryshim për Cole Palmer në vend të kësaj.

Manchester United dhe Newcastle gjithashtu kanë qenë të lidhur me transferimin e lojtarit. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss