Wednesday, October 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Rikthehen emocionet e Champions League, sonte vëmendja në “Allianz Arena”

Sonte rikthehen emocionet e Champions League, kjo garë do të vazhdojë sot më ndeshjet e rrethit të dytë nga grupet A,B,C dhe D.

Vëmendjen  kryesore do ta ketë  ndeshja e Grupit C ku në stadiumin “Allianz Arena” do të ballafaqohet dy gjigantët evropiane, Bayern Mynih dhe Barcelona,

Të dy ekipet kanë nga tre pikë pasi fitoreve në ndeshjet e para kundër Interit, përkatësisht Viktoria Plzenit dhe sot të kërkojnë ta marrin kryesimin e këtij grupi.

Sfidë tjetër mjaftë interesante pritet të jetë ajo ndërmjet Liverpoolit dhe Ajaxit në kuadër të Grupit A. Skuadra e Jurgen Klopp u turpërua nga Napoli në ndeshjen e parë duke u mposhtur me rezultat 4-1 andaj do të kërkojë të këndellet dhe ndaj holandezëve i nevojiten vetëm tre pikë.

Ndërsa Ajaxi nga ana tjetër triumfoi ndaj Rangers me rezultat 4-0 dhe e kryeson grupin.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.