Wednesday, November 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Rishfaqen pamjet e paraqitjes së Dua Lipës në “The Bachelorette Australia” para se të fitonte famë botërore

Dua Lipa fitoi famë si një yll i pop-it mbarëbotëror në vitin 2017, por është zbuluar se ajo u shfaq në ‘reality-show’-n australian përpara se të bëhej një emër i njohur.

Këngëtarja britaniko-shqiptare, 28 vjeç, ishte një yll i ri i pop-it në vitin 2016 kur u shfaq në sezonin e dytë të “The Bachelorette Australia”, raportoi Podcast Shameless.

Të martën u zbulua se krijuesja e hitit “One Kiss” performoi një performancë ekskluzive për beqaren Georgia Love dhe kandidatin për takim Clancy Ryan.

Vetëm 22 vjeç në atë kohë, Dua ishte në turne me Troye Sivan si aktin e tij të hapjes kur ajo u shfaq në koncertin televiziv, shkruan DailyMail.

Georgia, 35 vjeçe, e cila po shoqërohej me 18 burra në emisionin e mblesërive, mori Clancy në një takim në episodin e pestë, ku ata u trajtuan me një performancë private nga Dua.

Dua do të vazhdonte të publikonte këngën e saj debutuese “New Rules” vitin e ardhshëm dhe të fitonte famë në mbarë botën.

Ylli i pop-it ka bërë një rrugë të gjatë që atëherë, pasi drejtuesit e Festivalit të Glastonbury dhe Coachella thuhet se po konkurrojnë për ta siguruar atë si titullarja e tyre verën e ardhshme.

Sipas burimeve, sensacioni i pop-it aktualisht nuk është e sigurt për vendimin e saj, por po i shqyrton me kujdes ofertat.

Dua nuk ka performuar në Festivalin Glastonbury që nga fillimi i karrierës së saj shtatë vjet më parë, kur u ngjit në skenën John Peel.

Këtë herë, nëse ajo zgjedh të pranojë koncertin, ajo do të jetë kryefjala në skenën e famshme Piramidale në Glasto’s Worthy Farm.

“Dua e do Glastonbury dhe kur luajti për herë të fundit atje, ajo e përshkroi atë si “gjënë e saj të preferuar ndonjëherë”, tha një burim për TheSun.

“Ajo e di se sa e madhe është kjo mundësi, por është e njëjta gjë edhe për Coachella”, thanë tutje burimet.

“Duas i pëlqen gjithçka rreth tyre. Ajo ndihet aq e nderuar dhe e emocionuar që madje konsiderohet nga organizatorët”, thanë ata.

Këngëtarja po përgatitet gjithashtu të publikojë albumin e saj të tretë të shumëpritur në fillim të vitit 2024.

“Po kalojnë shumë gjëra për këtë album dhe Dua po e merr ngadalë. Kjo do ta çimentojë atë si një nga yjet më të mëdhenj të pop-it që ka dalë ndonjëherë nga Mbretëria e Bashkuar”, tha një burim pranë yllit. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss