Monday, September 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Rita Ora do të bëjë hapjen e një prej eventeve më të mëdha të sportit

Ylli britanik i popit, Rita Ora, do të kryesojë ceremoninë e hapjes kur Kupa e parë botërore e Rugbit për femra të Zelandës së Re të nisë në Eden Park më 8 tetor.

Artistët Shapeshifter dhe Benee do të performojnë gjithashtu në Eden Park për gjysmëfinalen dhe finalen përkatësisht.

Ora do të hapë Kupën e Botës kur Black Ferns të fillojnë fushatën e tyre, si kampionë në fuqi, kundër Australisë në Auckland, kur organizatorët shpresojnë të vendosin rekordin botëror të turmës për një ndeshje regbi për femra.

Kjo ndeshje është pjesë e goditjes së trefishtë të ditës së hapjes, me Afrikën e Jugut që luan kundër Francës përpara se Fixhi të përballet me Anglinë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.