Thursday, February 9, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Roja Bregdetare amerikane po monitoron një anije ruse spiune që patrullon në Havai

Një anije ruse spiune po patrullon në brigjet e Havait, për momentin mbetet në ujërat ndërkombëtare, njoftoi sot Pentagoni.

Edhe pse shfaqja e anijes ruse të vëzhgimit përgjatë brigjeve të SHBA-së nuk është e pazakontë, kjo ka tërhequr më shumë vëmendje për shkak të rritjes së tensioneve midis SHBA-së dhe Rusisë për pushtimin e Ukrainës nga Moska dhe kërcënimet e fshehta për përdorimin e armëve bërthamore, raporton Beta.

Roja Bregdetare e SHBA-së ka monitoruar anijen e vëzhgimit “Karelia” të klasit “Vishna”, e cila ka lundruar pranë Havait gjatë disa javëve të fundit.

“Nuk mund të them pse rusët po lundrojnë me anije tani. Kjo është një kohë e pasigurt,” tha zëdhënësja e Pentagonit Sabrina Sing.

Ajo shtoi se roja bregdetare është ende duke monitoruar anijen, e cila ndodhet në ujërat ndërkombëtare.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss