Thursday, November 30, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Rolls-Royce Cullinan zhvillon 697 kuaj/fuqi

Edhe pse shumë do të thonë se Rolls-Royce Cullinan nuk është një veturë që duhet përmirësuar dhe modifikuar sepse është SUV-i më luksoz në treg me një motor të fuqishëm V12 me dy turbo, Novitec mendon ndryshe.

Novitec ka përgatitur një komplet të gjerë trupi të quajtur Spofec Overdose S, i cili përfshin një parakolp të ri me drita LED gjatë ditës dhe një maskë të zezë, si dhe një grup zgjatimesh të harkut të rrotave të përparme dhe të pasme që shtojnë 120 m.

Pjesë e paketës janë pragjet e reja, si dhe një spoiler i ri në derën e pasme dhe një difuzor i pasmë.

Një grup rripash 24-inç i zhvilluar në bashkëpunim me kompaninë Vossen përmbyll ndryshimet e jashtme dhe është e mundur që ato të kombinohen me ndarëse alumini për një pamje edhe më të gjerë. Rripat në shembullin e treguar janë të zeza, por ato janë të disponueshme edhe në ngjyra të tjera.

Novitec gjithashtu modifikoi pezullimin dhe uli SUV-in me 40 mm. Një njësi kontrolli plug-and-play e zhvilluar posaçërisht i shton 106 kuaj/fuqi dhe 160 Nm çift rrotullues motorit 6.75-litërsh V12 me dy turbo, që do të thotë se Cullinan tani jep 697 kuaj fuqi dhe 1,060 Nm çift rrotullues.

Falë përmirësimeve, Cullinan përshpejton nga 0 në 100 km/h në 4.6 sekonda përpara se të arrijë një shpejtësi maksimale të kufizuar elektronikisht prej 250 km/h. Pjesë e paketës Overdose S është një sistem i ri shkarkimi prej çeliku inox me valvola fluture të rregullueshme, por mund të bëhet edhe pa to.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss