Sunday, October 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Rrëshqitje dheu në një kantier ndërtimi, një i vdekur dhe shtatë të zhdukur në Kinë

Një person ka humbur jetën dhe shtatë të tjerë rezultojnë të zhdukur pasi një rrëshqitje dhe ndodhi në një kantier ndërtimi në Kinën qendrore, thanë sot autoritetet lokale.

Gjashtë persona u shpëtuan të gjallë ndërsa pati raportime për të lënduar nga rrëshqitja e djeshme, treguan zyrtarët në provincën Hubei në një postim në platformën WeChat, duke shtuar se ata po përpiqeshin të parandalonin fatkeqësi të mëtejshme në rajon.

Shirat e rrëmbyeshëm që kanë goditur disa pjesë të Kinës prej disa javësh kanë shkaktuar një sërë rrëshqitjesh vdekjeprurëse. Muajin e kaluar, 19 persona humbën jetën në një rrëshqitje dheu në provincën Sichuan, në pjesën jugperëndimore të vendit.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss