Monday, December 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Rrëzohet aeroplani me 49 pasagjerë në një liqen në Tanzani

Një aeroplan komercial i aviokompanisë Precision Air, është rrëzuar në liqenin Victoria në Tanzani.

Mediat lokale kanë konfirmuar se incidenti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në rajonin Kagera, kur aeroplani është dashur të aterojë në aeroportin Bukoba të Tanzanisë, transmeton Telegrafi.

Ekipet e shpëtimit kanë filluar menjëherë operacionin e kërkim-shpëtimit, ku shumë peshkatarët lokalë po i ndihmojnë që të shpëtojnë pasagjerët dhe ekuipazhin që kanë ngecur brenda aeroplanit.

Raportimet më të fundit të mediave lokale, tregojnë se aeroplani që po udhëtonte nga Mvanze kishte 49 pasagjerë, dhe deri të incidenti erdhi si rezultat i shirave të rrëmbyeshëm dhe erërave të forta në atë rajon.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar, apo numrin eventual të atyre që kanë mundur ta humbin jetën.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.