Sunday, August 14, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Sa kushton ndarja e Tottit dhe Ilary Blasi; kush fiton dhe humbet

Fundi i një martese përfshin zhgënjim, shumë përpjekje dhe mbi të gjitha shpenzime të konsiderueshme ekonomike. Kjo vlen për njerëzit e zakonshëm dhe për VIP-at e kalibrit të Francesco Totti e Ilary Blasi.

Çifti ishte martuar nën ndarjen e pasurive, por shtëpia në të cilën jetonin të dy padyshim që do t’i mbetet Ilary Blasi, e cila do të vazhdojë të jetojë me tre fëmijët e saj, Cristian, Chanel dhe Isabel.

Kështu pritet të ndahet perandoria e Francesco Totti dhe Ilary Blasi. Investimet e “Pupone” janë thjesht në degën imobiliare, ndërsa Ilary Blasi në fushën e komunikimit. Janë shtatë kompani të ndryshme të menaxhuara nga Francesco Totti, dy kompani me shumicën e aksioneve të Ilary Blasi (po flasim për 90%).

Klubi i Francesco Tottit quhet “Vetulonia”, ashtu si rruga ku lindi kampioni verdhekuq. Komunikimi i është besuar tërësisht Ilary Blasi. Kompanitë janë “Number Five srl” dhe “Sporting Club Totti Amateur Sports Society”.

Kur Francesco Totti dhe Ilary Blasi ishin të angazhuar në diçka që kishte të bënte me botën e argëtimit, ishte “Number Five srl”, drejtori i të cilit është babai i Ilary Blasi, Roberto, i vetëm, që menaxhonte gjithçka. Seriale televizive, reklama, pjesëmarrje në programe televizive, të gjitha të ndërmjetësuara përmes “Number Five”.

Motra e Ilary Blasi u largua nga komunikimi i Francesco Tottit. E njëjta motër e Ilary, Silvia, ka menaxhuar gjithmonë imazhin e ish-kapitenit të Romës. Një nga lajmet që nxiti thashethemet, në fakt ishte largimi i saj nga roli që mbante prej vitesh.

“La Repubblica” na kujton se kjo ishte shenja e parë e një ndarjeje të mundshme mes Ilary Blasit dhe Francesco Tottit. Një dashuri ka marrë fund, pra; por edhe një perandori e vërtetë ekonomike duhet të ndahet.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.