Saturday, December 3, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Sabit Bilalli pezullohet për 6 muaj jashtë futbollit

Sabit Bilalli do të ngelet jashtë fushavë të futbollit për më së paku 6 muaj. Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut ka shqiptuar pezullimin për 6 muaj për futbollistin e Shkëndijës, pas atij “skandali” që bëri në ndeshjen me Akademia Pandevin. Bilalli u përjashtua me karton të kuq në ndeshjen e luajtur në Tetovë në kuadër të xhiros së 14-t në Ligën e Parë të vendit, pas asaj sjellje jo sportive dhe jo profesionale, kur boksoi dhe shqelmoi futbollistin e Akademia Pandevit në minutat e fundit të takimit. Kështu për Sabit Bilallin ky sezon mund të quhet i mbyllur, pasi tetovari mund të rikthehet të luaj me 7 maj të vitit të ardhshëm.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.