Wednesday, October 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Sanksionohen 254 shoferë për vozitje të shpejtë

Gjatë ditës së djeshme në aksionin e përforcuar kontrollues në territorin e shtetit për automjete të cilat lëvizin me shpejtësi më të madhe se e lejuara, janë sanksionuar 254 shoferë, informoi MPB.

“Prej tyre 11 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se sa lejohet. Gjatë kësaj, 138 shoferë e kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanim, ndërsa 116 jashtë vendbanimit”, njoftojnë nga MPB.

Aksionet e përforcuara të kontrollit vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

“Ju bëjmë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në komunikacion që t’i respektojnë rregullat në komunikacion dhe bashkërisht të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, bëjnë të ditur nga Ministria.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.