Friday, August 19, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Sanksionohen 76 shoferë në autostradën Kumanovë – Shkup – Veles

Shkup, 17 korrik – Gjatë kontrollit në autostradën Kumanovë – Shkup – Veles për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar që u zbatua sot, janë sanksionuar 76 shoferë.

Prej tyre, siç kumtoi Ministria e Punëve të Brendshme, 14 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar, kurse tre automjete kanë lëvizur me shpejtësi madje më shumë se 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar.

“Kontrollet e përforcuara vazhdojnë edhe në ditët në vijim. U bëjmë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në komunikacion që t’i respektojnë rregullat dhe dispozitat e komunikacionit dhe bashkërisht të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, theksohet  në kumtesë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.