Friday, August 19, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

SHBA-ja thotë se zyrtarët rusë shkojnë në Iran për të parë dronët luftarakë

Shtëpia e Bardhë thotë se zyrtarët rusë kanë vizituar një aeroport në Iranin qendror të paktën dy herë në javët e fundit për të parë dronët e aftë për armë që po kërkon të marrë për përdorim në luftën e Rusisë ndaj Ukrainës.

Administrata publikoi inteligjencën ndërsa Presidenti Joe Biden do të takohet të shtunën me liderët e gjashtë vendeve të Gjirit Arab, plus Egjiptin, Jordaninë dhe Irakun për një samit rajonal, raporton Euronews, transmeton Express

Biden pritet të parashtrojë një “deklaratë madhore” duke shpjeguar vizionin e tij për Lindjen e Mesme ndërsa mbylli pjesën e fundit të një udhëtimi katër-ditor që synon të forcojë pozicionimin e SHBA-së.

Sipas Shtëpisë së Bardhë, Irani ua shfaqi dronët zyrtarëve rusë në aeroportin e Kashanit më 8 qershor dhe 15 korrik.

Administrata publikoi gjithashtu imazhe satelitore të dronëve Shahed-191 dhe Shahed-129 duke u shfaqur dhe në fluturim në aeroport, ndërsa një aeroplan transporti i delegacionit rus ishte në tokë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.