Thursday, May 26, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Shefi i CIA-s: Merrini seriozisht kërcënimet bërthamore të Rusisë

“Duke parë dëshpërimin e mundshëm të Presidentit Putin dhe lidershipit rus, duke parë frenimin në fushëbetejë, askush nuk duhet të marrë lehtësisht kërcënimin e përdorimit të mundshëm të armëve bërthamore taktike”, tha ai në një fjalim të mbajtur në Institutin e Teknologjisë së Xhorxhias.

Burns shtoi se CIA po e monitoron me shumë kujdes situatën, por theksoi se Shtetet e Bashkuara nuk kanë parë ende asnjë shenjë se Rusia po përgatitet të ndërmarrë këtë hap.

Ai tha gjithashtu se Putin është izoluar së tepërmi dhe kjo ka bërë që të mos i druhet më rrezikut. “Rrethi i tij i këshilltarëve është ngushtuar shumë, askush nuk ka bërë karrierë duke vënë në dyshim gjykimin apo kokëfortësinë e tij, si dhe besimin thuajse mistik se fati i tij është të rivendosë sferën e influencës ruse”, tha Burns.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.