Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Shenjat që tregojnë që keni probleme me zemrën

Çdo vit e më shumë statistikat nga të prekurit e sëmundjeve të zemrës po shtohen, dhe rreth 610 mijë njerëz vdesin në vit nga këto probleme.

Njerëzit e prekur nga sëmundjet e zemrës zakonisht e kanë mënyrën e jetesës jo të duhur, këtu ndikon ushqimi, aktivitetet e shumë faktor të ndryshëm.

Por disa nga simptomat paralajmëruese që tregojnë problemet e zemrës janë si dhimbja e vazhdueshme në shpatull, kollitje të shoqëruar me gjak, njofton Klan Kosova.

Kollitja e shoqëruara me gjak vjen si pasojë kur zemra nuk pompon mirë, gjithashtu edhe njerëzit që kanë ankth të shpeshtë janë të prirur të vuajnë nga sëmundjet e zemrës.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss