Thursday, February 9, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Shentop viziton Tetovën, mirëpritet nga Kasami (Foto)

Tetovë, 21 dhjetor – Kryeparlamentari turk, Mustafa Shentop gjatë qëndrimit të tij në Maqedoninë e Veriut, sot vizitoi edhe komunën e Tetovës, e ku e mirëpriti kryetari i kësaj komune, Bilall Kasami, informon Zhurnal.

Siç njofton Kasami, gjatë bisedës është diskutuar për investimet e shtetit turk në Tetovë ndërsa i ka bërë me dije Shentopit se marrdhënia mes dy vendeve është me rëndësi të veçantë.

Ndaj dhe siç shprehet Kasami, vizioni i përbashkët është thellimi i bashkëpunimit në nivel lokal./Zhurnal.mk

https://www.facebook.com/KasamiBilall/posts/pfbid02PbvCNgpjodC22RkAsVf7pJvsEj7RaNvkYNYMYMXavCEcV6AqmVdcG9xcKGvoVXbil

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss