Tuesday, November 29, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Shkon në 19 numri i të vdekurve si pasojë e aeroplanit që u rrëzua në Tanzani

19 persona kanë vdekur si pasojë e një aeroplani komercial, i drejtuar nga “Precision Air”, i cili është rrëzuar në liqenin “Victoria” në Tanzani.

26 persona nga 43 sa ishin në në bordin e fluturimit u shpëtuan dhe u dërguan në spital.

Një zëdhënës i “Precision Air” tha se avioni u rrëzua në liqenin më të madh të Afrikës pranë aeroportit Bukoba, raporton BBC.

Presidenti i Tanzanisë Samia Suluhu Hassan bëri thirrje për qetësi teksa shpëtimtarët punonin në vendin ku u rrëzua aeroplani.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.