Friday, September 30, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Shpallet konkurs për pasuesin e Villma Ruskovskës, ja kush mund të konkurojë

Shkup, 15 shtator – Këshilli i Prokurorëve Publik ka shpallur konkurs për përzgjedhjen e shefit të ri të Prokurorisë për Ndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsion, për të zëvendësuar të suspenduarën, Villma Ruskovska, informon Zhurnal.

Në këtë konkurs mund ët paraqiten prokurorë të cilët kanë përvojë të pandërprerë prej së paku gjashtë vitevesi prokurorë publik dhe të vlerësohen me notë pozitive në tre vitet e fundit. Për herë të parë shefi i kësaj prokurorie do të zgjedhet me zgjedhje, gjegjësisht do të votojnë prokurorët nga të gjitha prokuroritë. Përzgjedhja do të bëhet më 31 tetor.

Në seancën e caktuar për të martën e ardhshme, përsëri do të bëhet përzgjedhja e katër prokurorëve në PNKOK./Zhurnal.mk

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.