Tuesday, January 31, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Shpërthim në një restorant në Turqi, humbin jetën 7 persona

Një restorant në qytetin Aydin të Turqisë është përfshirë nga flakët rreth orës 15:15 si pasojë e shpërthimit të gazit në pjesën e kuzhinës së një restoranti 2-katësh.

Në restorant janë dërguar shumë zjarrfikës, ekipe shëndetësore dhe policore, ku kanë arritur të shuajnë zjarrin. Nga shpërthimi humbën jetën 7 persona, 1 i plagosur dhe 5 persona u dërguan në spital me autoambulanca.

Sipas CNN Turk 2 persona të cilët ndodheshin brenda restorantit, pas shpërthimit janë hedhur nga kati i dytë i lokalit.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss