Friday, September 30, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

ShSKUK tregon se kush ka të drejtë të jap informacione për pacientët

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka sqaruar se kush nga stafi ka të drejtë të jap informacione lidhur me gjendjen e pacientëve.

Sipas një shkrese të siguruar nga Klan Kosova të drejtë për të dhënë informacion për familjarët e pacientëve mund të caktohet nga drejtori i klinikës apo spitalit.

“Sipas planit organizativ mund të jetë mjeku i dhomës, Shefi i Repartit, apo edhe në raste të caktuara edhe konsiliumi i mjekëve” – thuhet në shkresën e siguruar nga Klan Kosova.

Mbrëmë në Klinikën e Gjinekologjisë ka lindur një foshnje pa shenja jete.

Një infermiere dyshohet se e ka keqinformuar prindin e foshnjës në fjalë duke i thënë se foshnja e tij ka lindur “shëndosh e mirë” dhe më pas i kishte treguar se ka vdekur.

Kjo i ka ngritur dyshimet tek burri duke e lajmëruar rastin në polici me pretendimin se ia kanë ngatërruar foshnjën.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.