Friday, August 19, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Shtatëmbëdhjetë emigrantë janë mbytur në afërsi të Bahameve

Shtatëmbëdhjetë emigrantë e kanë humbur jetën në një aksident që ka ndodhur në afërsi të bregut të Bahamas.

Roja bregdetare e Bahamas nga ujërat e Oqeanit Atlantik ka nxjerrë trupa të 17 personave të mbytur, në aksidentin që ka ndodhur kur një anije u përmbys në njëmbëdhjetë kilometra nga Nju Providens.

Kryeministri i Bahamas, Fillip Dejvis, në një kumtesë theksoi se viktimat ishin 15 gra, një burrë dhe një fëmijë. Emigrantët e shpëtuar janë shtruar në spital.

Hetim fillestar tregoi se skafi me dy motorë u largua nga Bahamas rreth orës 01:00 pas mesnate me madje rreth 60 persona në anije, me siguri duke u drejtuar drejt Majamit, Florida.

Është ngritur procedurë penale lidhur me rastin me akuzë për e trafikim me njerëz.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.