Friday, September 30, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Si të ishte prej letre, shembet pallati, 2 viktima dhe 14 të lënduar në Jordani

Dy persona humbën jetën dhe 14 u plagosën, si pasojë e shembjes së një ndërtese katër katëshe në Jabal al-Weibdeh, një lagje në Amanin qendror, Jordani.

Shembja e ndërtesës besohet të ketë ndodhur për shkak të vjetërsisë së godinës, tha zëvendëskryeministri dhe ministri i Pushtetit Lokal Tawfiq Krishan, duke shtuar se autoritetet po inspektojnë gjendjen e ndërtesave fqinje.

Ndërkohë mësohet se në vendin e tragjedisë ka shkuar edhe kryeministri i vendit Bisher al-Hassauneh, i cili urdhëroi kryebashkiakun e zonës të kryejë një hetim të hollësishëm për shkakun e tragjedisë.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.