Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

“Sommer ishte pushim sonte, Szczesny e mbajti ndeshjen e hapur” – Inzaghi i entuziazmuar pas fitores ndaj Juventusit

Simone Inzaghi ka thënë se Interi dominoi Juventusin dhe vetëm pritjet e ‘të jashtëzakonshme’ të Wojciech Szczęsny e mbajtën rezultatin e hapur, ndërsa shtoi se është një hap rrugë e gjatë drejt Scudettos.

U desh një autogol nga Federico Gattit, që ndeshja të vendosej.

“Ne morëm një fitore, një fitore të rëndësishme dhe plotësisht të merituar që e donim me të gjithë skuadrën”.

“Mënyra se si u përgatitëm, luajtëm dhe kontrolluam lojën, jemi shumë të lumtur. Tifozët na shtynë nga ngrohja deri në fishkëllimin e fundit”.

“Megjithatë, është vetëm një hap drejt një rrugë të gjatë. Juve dhe Milan nuk do të dorëzohen.”

“Szczesny e mbajti lojën të hapur me pritjet e tij të jashtëzakonshme ndaj Arnautovic dhe Barella, por pashë ekipin tim të përqendruar, ne i lejuam Juventusin vetëm një kundërsulm në 95 minuta. Yann Sommer pushoi pak këtë mbrëmje”, deklaroi Inzaghi. 

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss