Saturday, December 3, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Sot fillon Forumi Ekonomik i Vjenës, pjesëmarrës në diskutim edhe Kurti

Forumi i 19-të Ekonomik i Vjenës do të fillojë sot, më 14 nëntor nga ora 09:00.

Pjesëmarrës në diskutim do të jetë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në sesionin e dytë me temën “Sigurimi i zhvillimit ekonomik rajonal në një mjedis të pasigurt. – Si të menaxhohen sfidat nën presionin e realitetit?”.

Pjesë e këtij diskutimi do të jenë edhe kryeministri i Rumanisë, Nicolae-Ionel Ciuca, kryeministri i Republikës së Kroacisë, Andrej Plenkoviq, zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë, Belinda Balluku, dhe zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Faruk Kaymakci.

Ndërkaq, në sesionin e parë do të diskutohet tema “A mund të jetë ekonomia një forcë lëvizëse në kohë të vështira dhe të pasigurta?”.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.