Monday, December 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Sot përsëri 6 shkolla morën kërcënime për vendosje të bombave

Shkup, 2 nëntor – Gjashtë shkolla në Shkup sot morën kërcënime për vendosje të bombave.

Siç informojnë nga MPB, sot në SPB Shkup, rreth orës 14:20 është paraqitur se në e-mail adresa të gjashtë shkollave në Shkup është paraqitur kërcënimi për vendosje të bombës.

Menjëherë pas paraqitjes, nga nëpunësit policorë janë ndërmarrë masa për evakuim të sigurt në shkolla.

Në rrjedhë janë kontrollet antiterroriste dhe po ndërmerren masa për ndriçim të rastit, thonë nga MPB.

javën e kaluar tre ditë me radhë disa shkolla të Shkupit në e-mail adresat e tyre kanë marrë kërcënime për bomba, të cilat pas kontrolleve policore u konfirmuan se janë të rrejshme.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.