Monday, December 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Sulmet ruse me raketa vrasin prokuroren ukrainase në Kharkiv

Një prokurore në zonën e Kharkiv raportohet se u vra në një sulm me raketa ruse.

Një deklaratë nga zyra e prokurorit rajonal të Kharkiv tha:

“Ne shprehim ngushëllimet tona të sinqerta për familjen dhe miqtë e prokurores Olena Maslych, e cila vdiq si rezultat i zjarrit me raketa ruse”.

“Udhëheqja dhe stafi i prokurorisë rajonale të Kharkiv janë thellësisht të pikëlluar nga humbja, vdekja e Olena Oleksandrivna Maslych, prokurores së divizionit Shevchenkiv të zyrës së prokurorisë së qarkut Kupyan të rajonit të Kharkiv.

“Prokurorja u vra më 20 nëntor si rezultat i një sulmi me raketa ruse në sektorin e banimit të fshatit Shevchenkive të rrethit Kupyan.”

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.