Monday, December 5, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Szunyog: Ta ruajmë paqen në Ballkanin Perëndimor

Prishtinë, 21 Nëntor – Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian, Tomasz Szunyog, ka thënë se duhet të ruhet paqja në Ballkanin Perëndimor dhe në Kosovë.

Ky deklarim i tij vjen pasi në Bruksel nuk pati marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për targat.

“Ndërsa BE-ja vazhdon të mbështesë Ukrainën në këto kohë të vështira me ndihmë të paprecedentë financiare, humanitare dhe ushtarake, këtu në Kosovë dhe në Ballkanin Perëndimor ne duhet të ruajmë paqen dhe të sigurojmë që konflikti të mos kthehet kurrë në këtë pjesë të Evropës”, tha ai.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.