Wednesday, February 21, 2024
spot_img

Latest Posts

Takimi me Taravarin, a po i futë “thikë” Kovaçevski BDI-së?

Shkup, 1 shkurt – Kreu i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski ka njoftuar sot në selinë e partisë ka pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, shkruan TV21. Kovaçevski thotë se në takim është folur për realizimin e programit të Qeverisë dhe për dinamikën e punës në të ardhmen, por edhe për politikat që nënkuptojnë anëtarësimin e vendit në BE dhe ruajtjen e partneritetit me SHBA-në.

“Synimet tona të përbashkëta, mbi të cilat po punojmë me përkushtim si politikanë dhe partnerë koalicioni, janë vazhdimi i rrugës evropiane deri në anëtarësimin e plotë në BE dhe forcimin e partneritetit strategjik me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo është obligim ndaj të gjithë qytetarëve dhe ndaj të ardhmes së vendit, sepse Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë përveç rrugës evropiane”, thuhet në njoftimin e Kovaçevskit.

Pas takimit janë parashtruar dilema nëse Kovaçevski duke takuar Taravarin e afruar ditëve të fundit me opozitën shqiptatre, po i “fut” thikë BDI-së, për shkak se partia nga Reçica e Vogël ka filluar të shprehë rezerva për përkrahjen e kandidatit presidencial të LSDM-së.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss