Friday, February 23, 2024
spot_img

Latest Posts

Taravari prononcohet për plumbin në shtëpinë e tij: Sikur artileri të rëndë të lëshoni, NDRYSHIMI KA FILLUAR DHE NUK KA ASGJË QË E NDAL!

Gostivar, 5 shkurt – Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka reaguar për plumbin e gjetur sot në oborrin e shtëpisë së tij.

Taravari, e ka quajtur këtë mesazh mafioz, por ka thënë se nuk ndjehet i frikësuar.

Më tej, ai ka shkrua se nuk ndjehet i frikësuar nga kërcënimet dhe se ndryshimin që po vjen nuk mund ta ndalojë asgjë.

“Forcat e policisë të shtetit ishin sot në shtëpinë time ashtu si e keni parë nga mediat, sepse aty është gjetur një plumb që është lëshuar me mesazh të qartë kërcënues mafioz.

Më vjen keq për familjen time dhe sidomos për nënën time e cila e ka përjetuar veçanërisht keq këtë situatë.

Më vjen keq për ata politikanë që tregojnë se argumenti i tyre për të heshtur zërin e dikujt janë plumbat, plumba që më kujtojnë Italinë e viteve 1992 ku mafia e vrau gjykatësin e famshëm Xhovani Falkone…

Por për kaq më vjen keq…këtu mbaron keqardhja ime dhe Filon Gëzimi Im sepse kuptoj se ata që e mbanin peng këtë vend janë në dëshpërimin e humbjes!

Është në hall të madh kushdo që i mbaron fjala dhe i mbetet vetëm plumbi…

Kujtdo që e ka lëshu atë plumb, i them se edhe sikur artileri të rëndë të lëshoni, NDRYSHIMI KA FILLUAR DHE NUK KA ASGJË QË E NDAL!
Ju mund të më vrisni mua, dhe kjo do të ishte një humbje e madhe për familjen time dhe më vjen keq që këtë po e lexojnë edhe fëmijët e mi…por ju do të vrisnit vetëm një njeri por çfarë do i bëni mijëra, qindramijrave e miliona njerëzve që tashmë janë çuar në këmbë?’

Ju nuk mund të heshtni, vrisni, ndaloni Një Popull!

Faleminderit të gjithë ju që po më mbështesni!

Zemrën ma bëni mal!

Ndryshimin e keni filluar dhe me mua ose pa mua Ndryshimi U Kry!”, ka shkruar Taravari.

https://www.facebook.com/arben.taravari/posts/pfbid02fNZkRjdnVUTQY46Z3pyuJQcrJTgkeRmzjBuCBGTApM2dgBCwFNYbsGyKBLtQ3r4gl

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss