Saturday, June 25, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Tërmet 5.1 i shkallës Rihter shkund Qipron

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit sot në Qipro.

Sipas qendrës sizmologjike një tërmet me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter goditi Qipron në orën 04:40 të mëngjesit.

Sipas informacioneve epiqendra ndodhet në zonën detare 63 kilometra në juglindje të Larnakës.

Thellësia e tërmetit vlerësohet n të ketë qenë 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë kryesisht në Larnaka dhe Limasol por edhe në Nikosia.

Nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.