Wednesday, June 29, 2022
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Tërmeti 7.2 ballë godet këtë vend, pamje kur qytetarët nga paniku nuk dijnë nga t’ia mbajnë

Një tërmet shumë i fortë ka goditur Perunë ditën e enjte. Forca e tërmetit ka qenë 7.2 e shkallës Rihter.

Për më tepër, sipas Igp, tronditja është ndjerë në zona të ndryshme të Perusë jugore, ku popullsia doli në rrugë nga frika e shkaktuar prej lëkundjeve të forta.

Deri më tani, njofton radioja RPP në Lima, nuk raportohet për dëme materiale apo viktima nga tërmeti. Tronditjet u ndjenë edhe në Kili dhe Bolivi.

Kujtojmë që vendet e Amerikës Latine dhe shtete rreth oqeanisë goditen shpesh nga tërmete kaq të forta.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.