Thursday, September 21, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest Posts

Tokaevi shpalli zgjedhje të parakohshme presidenciale

Presidenti i Kazakistanit, Kasim-Zhomart Tokaevi, sot ka shpallur zgjedhjet e parakohshme presidenciale për më 20 nëntor.

Sipas politologëve, në zgjedhjet e parakohshme me siguri do të fitojë Tokaevi.

Ndërsa analistët thonë se zgjedhjet e parakohshme i ulin rreziqet e një përkeqësimi të mundshëm të ekonomisë dhe humbjes së mbështetjes për shkak të turbulencave gjeopolitike në hapësirën post-sovjetike në tërësi.

Latest Posts

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Don't Miss